Hlavní navigace

začínající podnikatel - DPH

  • (neregistrovaný) 89.24.152.---

    15. 10. 2019 17:55

    Počátek zahájení činnosti 10/18, plátce DPH od 9/19.
    Může uplatnit DPH u přijatých faktur z 3/19?
    Musí být první rok měsíční plátce DPH?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2019 19:41

      vladík

      Nárok na odpočet při registraci najdete v § 79 ZDPH, tam je to podrobně popsáno, musíte být měsíčním plátcem ze zákona v roce registrace a ještě v roce následujícím ( § 99a ZDPH ).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).