Hlavní navigace

Zaměstnanec zapomněl uplatnit slevu na dítě

  • (neregistrovaný) 185.148.214.---

    16. 10. 2019 17:20

    Dobrý den, prosím co dělat v případě že zaměstnanec zapomněl ohlásit narození dítěte a s tím spojený nárok na slevu na dítě. Dítě se narodilo v květnu, zc ohlásil až dnes. Lze to zaznamenat do Prohlášení s květnovým datumem a výplaty zpětně přepočítat a rozdíl mu vyplatit v říjnové výplatě? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2019 17:50

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      § 38 k):
      "....K předloženým dokladům přihlédne plátce daně počínaje kalendářním měsícem následujícím po měsíci, v němž budou tyto skutečnosti plátci daně prokázány..."

      Rozdíl se mu srovná v RZD nebo DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).