Hlavní navigace

Změna TP z rodného čísla na ICO

  • (neregistrovaný) 37.48.10.---

    18. 10. 2019 15:06

    Zdravím, pořídil jsem auto na ICO dle kupní smlouvy ale prodejci se povedlo jej zapsat na moje rodného číslo. Tohle jsem.se dozvěděl až od pojišťovny že ICO není ve VTP. Půjde to změnit na úřadě bezproblému? Nechci přijít o DPH. Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2019 19:20

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      A proč byste měl přijít o možnost odpočtu DPH? Nemáte k dispozici daňový doklad s uvedením sazby a částky DPH, s uvedením svého DIČ?

    • 18. 10. 2019 22:30

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Přečtěte si § 4 odst. 4) písm. c), d) Zákona o DPH. Tam je definováno, co je obchodním majetkem dle tohoto zákona. O nutnosti uvedení IČ v kupní smlouvě či v technickém průkazu vozidla tam není nic uvedeno. Je zcela jistě dost plátců DPH, kteří ani nemají IČ a přesto využívají svá vozidla k uskutečňování ekonomických činností ve smyslu ZDPH a uplatňují odpočet DPH při pořízení těchto vozidel. Sama bych daňové záležitosti konzultovala spíš u daňového poradce, než u prodejce vozidel. Jen připomínka - pokud budete používat vozidlo i soukromě, pak byste měl odpočet DPH uplatnit pouze částečně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).