Hlavní navigace

Přiznání k DPH a odpočet daně

  • (neregistrovaný) 5.59.76.---

    21. 10. 2019 8:23

    Dobrý den,
    Prosím o radu, jsem začátečník :
    Nova společnost začala podnikat v polovině srpna a na konce září překročila stanovený obrat 1 mil.
    Ohledně rozhodnutí FÚ společnost se stává plátcem daně z přidané hodnoty ode dne 01.11.2019
    První přiznání k dani z přidané hodnoty musíme podat v prosince za listopad
    Dotaz: můžeme v tom přiznání použit k odpočtu daně na vstupu dánovy doklady za srpen a záři ?
    Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2019 8:51

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      V dotazu chybí základní informace. Bylo plnění, uvedené na daňových dokladech, součástí obchodního majetku společnosti? Viz. § 79 ZDPH.
      PS. Jen pro Vaši informaci - společnost se nestala plátcem daně rozhodnutím FÚ, ale "ze zákona".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).