Hlavní navigace

Nárok na odpočet daně

  • (neregistrovaný) 5.59.76.---

    22. 10. 2019 13:43

    Dobrý den,
    Podle § 79 ZDPH Osoba povinná k dani má nárok na odpočet daně při registraci v období zahrnujícím 12 po sobě jdoucích měsíců přede dnem, kdy se stala plátcem
    Jestli že osoba povinná k dani stala plátcem dřív než 12 měsíců (za 3 měsíců ), má nárok na odpočet daně za období 3 měsíců ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2019 14:51

      Jaroslava (neregistrovaný) 5.59.76.---

      Ano, ale společnost je nová, začala podnikat před třemi měsíci a daňové doklady má pouze za 3 měsíce
      Můžeme v prvním přiznání k dani z přidané hodnoty použit k odpočtu daně na vstupu tyto dánovy doklady ?

    • 22. 10. 2019 15:14

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Týkaly se uvedené daňové doklady obchodního majetku, který měla společnost k datu registrace k DPH? Obchodní majetek viz. § 4 odst. 4) písm. c) ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).