Hlavní navigace

DPH v PL

  • (neregistrovaný) 217.170.100.---

    23. 10. 2019 7:22

    Prosím nevíte, kde na netu najít plné znění zákona o DPH v Polsku ? nebo neví někdo co přesně znamená:
    podstawa zwolneninia z VAT art.113 ust. 1 i 9 o VAT - jde o reverse charge ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2019 7:33

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      Art. 113.
      1. Zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150 000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku.
      9.Zwalnia się od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatnika rozpoczynającego w trakcie roku podatkowego wykonywanie czynności określonych w art. 5, jeże-li przewidywana przez niego wartość sprzedaży nie przekroczy, w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym, kwoty określonej w ust. 1.

      neřekla bych, že jde o reverse charge

      jaké plnění vám Polák poskytl?

    • 23. 10. 2019 7:48

      Jana123 (neregistrovaný) ---.internetbox.cz

      děkuji za rychlou odpověď.
      jde o ..usluga z dostepem linowym (práce na laně), jde o akci v Polsku ale ne na nemovitosti.
      Právě jsem se chystala, že zaúčtuji jako reverse charge, prostě služba - uskutečnění dle místa plnění příjemce.
      Ale VAT, které uvádějí na faktuře mi ve VIES hlásí jako neplatné. Tak jsem si říkala, zda to vůbec dávat do přiznání a KH . Klient , kterému vedu účetnictví říká, že je s nimi hrozná domluva, ani nevím, jestli jsou plátci DPH v PL.
      Prý jim napsali, že...nejsou vedeni ve VAT.... takže myslím, že on nás nikde do hlášení uvádět asi nebude, ale nejsem si jistá :(

    • 23. 10. 2019 7:55

      Jana123 (neregistrovaný) ---.internetbox.cz

      ...ještě mám dotaz. Ten článek 113, to se asi netýká zahraničí, ale jde prostě o stanovení limitu pro registraci k DPH v Polsku, chápu dobře ? Z mého pohledu to vypadá, že není plátce . myslím, že v EU jsou všude stejné podmínky, tak by se měl automaticky stát plátcem . Nebo je možné, že poláci to mají jinak ???

    • 23. 10. 2019 8:05

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      není sice plátcem, ale nejsem si jista, zda by se neměl registrovat k DPH jako identif. osoba
      pokud jde opravdu o službu dle §9/1 ZDPH a nemáte v Polsku provozovnu, pak bych udělala reverse charge do ř. 12 a ř. 43 (pokud máte nárok na odpočet DPH) a uvedla do KH A.2 (bez uvedení DIČ hlásí propustnou chybu, která je tolerována)

    • 23. 10. 2019 8:44

      Jana123 (neregistrovaný) ---.internetbox.cz

      děkuji, asi to tak udělám.
      Chtěla jsme brát ohled na tu polskou firmu, ať nemají problém. Ale hlavně at to máme my v pořádku :)

      děkuji a mějte se

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).