Hlavní navigace

Zrušení penzijního připojištění - zdanění příspěvku zaměstnavatele?

  • (neregistrovaný) 80.188.227.---

    23. 10. 2019 15:34

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak přesně postupovat v případě zrušení penzijního připojištění a vybrání částky, kterou přispíval zaměstnavatel. Rozumím tomu tak, že ji zdaním částkou 15%, a nebo ještě jinou částkou?
    Státní příspěvky jsem žádné nečerpala. Děkuji, Niki

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2019 15:50

      vladík

      Pokud to bylo opravdu penzijní pojištění nebo připojištění, vy zdaňujete jen částky, které jste případně uplatnila jako odpočet od základu daně jako příjem del § 10 ZDP , příspěvky zaměstnavatele se zdaňují jen u životního pojištění. Vám vyplacenou částku zdaní srážkovou daní pojišťovna.

    • 23. 10. 2019 16:04

      NIKI (neregistrovaný) 80.188.227.---

      Děkuji, ano, bylo to penzijní připojištění a jako odpočet od základu daně jsem neuplatňovala nic. Pojišťovna to srazí srážkovou daní v jaké výši (15%)? Díky, Niki

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).