Hlavní navigace

Faktura za školení

  • (neregistrovaný) 89.24.242.---

    24. 10. 2019 8:56

    dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat, v září jsme zaplatili zálohu za kurz, který proběhne až v říjnu, poslali nám fakturu za uhrazenou zálohu v den přijetí platby tedy ještě v září, chci se zeptat, neměli nám poslat ZDD, když školení ještě neproběhlo?
    děkuji za informaci..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2019 14:50

      Had

      Ne, kurz (školení) je služba, a ta má uskutečněno mimo jiné i dnem vystavení faktury.
      §21/3) Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu s výjimkou splátkového nebo platebního kalendáře nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím dnem, který nastane dříve.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).