Hlavní navigace

Dovoz zboží čína

• 81.19.11.---

24. 10. 2019 9:08

Dobrý den,

prosím o radu jak správně účtovat dovoz zboží z číny. Dojde mi ostra faktura nař. v 8/2019, zboží fyzicky s jsd v 10/2019.
    uctuji o dodavatelske faktuře v srpnu, kurz datum vystaveni faktury a uctuji na 504 ? az dojde zboží, udělám příjemku kurzem kdy zboží došlo ?
    Dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2019 10:46

Andy1

Napíši jak účtuji já. Snad je to tak v pořádku.
      Fakturu v 8/2019 s aktuálním kurzem. 504/321
      Přes interní doklad v říjnu částka "základ" z JSD + vyměřené clo sečíst a zaúčtuji:
      349 základ + clo na MD
      343221 MD vypočtené DPH k součtu clo+základ
      343321 D vypočtené DPH k součtu
      349 D
      504 MD clo
      379 D clo

• 24. 10. 2019 11:00

bez přezdívky

Dekuji moc,
      jeste se zeptam, datum faktury davate jejich datum nebo kdy zapisujete vy do sw ?
      JSD musi sedet na fakturu, ze ?
      my davame k zakladu zbozi z JSD clo a jeste i poplatek za vyhotoveni JSD a z toho celého vyměřuji DPH.
      dodavatelská faktura za zboží, clo a jsd pak sedí na příjemku, jen jiny kurz na příjemce ?
      Příjemku na sklad kurzem jak vam dorazí zboží s jsd ?

• 24. 10. 2019 11:34

Andy1

Datum faktury i kurs dle faktury. JSD má jiný přepočítací kurs, tzn., že částky nesouhlasí. Kurzovým rozdílem dorovnám fakturu až při platbě bankou.
      Ano, poplatek za JSD se také připočítává, máte pravdu.
      S tou příjemkou si nejsem tak úplně jistá... raději počkejme na radu zkušených :-)

• 24. 10. 2019 11:50

bez přezdívky

jee, tak jsem udelala stejne, jen prijemku za zboží jsem naskladnila kurzsem k datu prijetí jsd, jak došlo zboží fyzicky.....
      jeste mi posilal dandar postup, zdali by nebylo lepsi uctovat o fakture za zboží až když skutečně dojde, tzn. společne až s jsd a mit uz zboží. ze se zkresluje ucto, kdyz mame dva mesice uctovano na 504, ale zboží přitom nikde..., delate take nekdo tak ?
      a platby pred dodanim, jako zalohu na zbozi..
      Ano, jsd dle celniho kursu...
      a to nemluvim o tech fakturach z ciny jak vypadaji a meni se a strasne...
      moc vam dekuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).