Hlavní navigace

Práce provedené na nemovitosti firmou z EU

  • (neregistrovaný) 88.146.211.---

    24. 10. 2019 10:02

    Slovenská firma neplátce DPH, provedla pro českou firmu plátce DPH pomocné bourací práce na nemovitosti v České republice. Vyplývá z toho nějaká povinnost týkající se DPH pro českou firmu ?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2019 10:36

      jm (neregistrovaný) 88.146.211.---

      Protože mi to spěchá, tak jsem pátral a jsem přesvědčený, že jde o níže uvedený případ. Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte - děkuji !

      ř. 12 a 13 Ostatní zdanitelná plnění, u kterých je povinnost přiznat daň při jejich přijetí
      – uvede se údaj o základu daně a dani na výstupu z plnění poskytnutých osobou neusazenou v tuzemsku s místem plnění v tuzemsku,
      vznikla-li jejich přijetím, nebo poskytnutím úplaty (zálohy), povinnost přiznat nebo zaplatit daň podle § 108. Například:
      • služba podle § 10 až 10d,

    • 24. 10. 2019 16:06

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      uvedete do ř. 12 nebo 13 a pokud máte nárok na odpočet DPH, tak zároveň ř. 43 nebo 44 přiznání, KH A.2 bez uvedení DIČ

    • 25. 10. 2019 8:28

      jm (neregistrovaný) 88.146.211.---

      Děkuji !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).