Hlavní navigace

Stravenka a pracovní cesta

  • 10 31.30.120.---

    26. 10. 2019 22:03

    Dobrý den,

    jenom se chci ujistit, pokud zaměstnanci vznikl nárok na zahraniční stravné, které mu bude vyplaceno v rámci cestovního příkazu, a tudíž nedostane stravenku, je to tak v pořádku?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2019 21:25

      tomis

      V §24, odst 2,písm.j,bod 4 zákona o daních z příjmů je uvedeno, že příspěvek na stravování nelze uplatnit jako daňový náklad za zaměstnance, kterému vznikl v průběhu směny nárok na stravné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).