Hlavní navigace

Nástup do zaměstnání během měsíce

 • (neregistrovaný)

  29. 10. 2019 11:02

  Dobrý den, prosím o radu, zaměstnankyně nastoupila ke konci měsíce do práce, dle jejích slov byla do té doby pouze na ÚP (dlouhodobě), zatím žádný papír z ÚP nedala, mám jí poskytnout slevu na poplatníka 2070 už v měsíci nástupu, nebo raději až od následujícího s tím že se jí to srovná v ročním zúčtování?
  děkuji za odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 10. 2019 16:09

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   On papír z ÚP by stejně nevyřešil to, jestli i při evidenci na ÚP neměla nějakého zaměstnavatele na DPČ a neměla tam podepsané prohlášení poplatníka.
   Předložila vám potvrzení o zaměstnání od posledního zaměstnavatele?
   Podle zákona o daních z příjmů má na slevu na poplatníka nárok, pokud prohlášení podepíše do 30 dnů ode dne nástupu do zaměstnání.
   zároveň ona sama v prohlášení podepisuje, že:
   " současně neuplatňuji za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období nárok na slevy na dani podle § 35ba zákona u jiného plátce daně a že současně na stejné období kalendářního roku jsem neučinil(-a) u jiného plátce daně prohlášení k dani"
   a
   "Jsem si vědom(-a) následků nepravdivého prohlášení, a jsem si vědom(-a) toho, že vzniklý rozdíl z nesprávně sražené zálohy na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a neoprávněně vyplaceného daňového bonusu, který vznikl mým zaviněním, bude v plné výši spolu s úrokem z prodlení sražen z mé mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).