Hlavní navigace

Může být jiná částka na faktuře a jiná částka v účetnictví?

• (neregistrovaný) 188.122.212.---

1. 11. 2019 11:01

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, objednala jsem na firmu nějaké věci a jedna z položek je osobně pro mě - zaplatím ji ze svých peněz, né z firemní podkladny. Je možné, že tuto částku z faktury jakože vyškrtnu a zadám do účetnictví jen částku za ty položky pro firemní potřeby (samozřejmě tato stejná částka bude vyplacena z pokladny) takže účetně to bude sedět, jen na faktuře bude jiná částka - samozřejmě dph bych také přepočítala. Je toto možné? Nebo mám zadat celou částku z faktury a pak jako výdej z pokladny také celou částku a pak můžu přidat příjem do pokladny - hotovost odemě?
    Děkuji za rady, nejsem účetní, takže proto se ptám :)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2019 12:05

horax

Předpokládám že "firma" je např s.r.o. a faktura je na tuto firmu, pak rozhodně do účetnictví celou fakturu, příslušnou soukromou část dát bez uplatněného odpočtu proti např 335. A pak pokladnou výdajovým a příjmovým dokladem zaplatit (šlo by to i jedním dokladem).

• 1. 11. 2019 12:36

veronika (neregistrovaný) 188.122.212.---

moc děkuji za odpověd! Do účetnictví vložím tedy celou částku faktury (dph tam také zadám, č. účty už totiž řeší někdo jiný) (jen jim dám vědět, že je to moje soukromá část - aby to dali na účet bez nároku na odpočet) a pak vložím příjmový doklad (pokladna) na tu částku, co byla soukromá část.

• 1. 11. 2019 16:53

horax

Ano.
      Jen kromě vložení příjmového dokladu na pokladnu tam musíte vložit také peníze :) :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).