Hlavní navigace

HP + DPP u jednoho zaměstnavatele

• (neregistrovaný) 88.100.187.---

4. 11. 2019 13:45

Prosím o vysvětlení, zda je možné mít u hlavního pracovního poměru ještě dohodu o provedení práce, ale samostatně.
    DPP je daněna srážkovou daní. Mám za to, že by to měl být souběh. Nebo nemusí?
    Jak je to prosím správně?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2019 13:58

elle (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

U pracovního poměru může mít i DPP,ale na jinou činnost než je pracovní poměr.
      Při podepsaném prohlášení poplatníka se zdaňuje dohromady a to zálohovou daní.

• 4. 11. 2019 14:04

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

U téhož zaměstnavatele může být k pracovnímu poměru ještě další pracovní vztah, třeba ta DPP, ale musí být na jiný druh práce, než koná v pracovním poměru.
      Co se týká danění, tak pokud má dotyčný zaměstnanec u toho zaměstnavatele podepsané daňové prohlášení, pak se daňový základ z poměru a daňový základ z DPP (bez ohledu na výši) sečte, vyjde tedy jeden daňový základ a z něj se vypočítá jedna daň, ze které odečtou daňové slevy dle daňového prohlášení.
      Pokud u toho zaměstnavatele podepsané daňové prohlášení nemá, pak se posuzují samostatně, buď se daní každý výdělek zvlášť a jsou dvě daně nebo se opět daňové základy sečtou a z toho jedna daň - to záleží na výši výdělků v každém tom pracovním vztahu.

• 4. 11. 2019 15:31

jko (neregistrovaný) ---.187.broadband5.iol.cz

Děkuji Vám, teď jsem zjistila, že nemá podepsané prohlášení, takže je to dobře.
      Až ho podepíše, bude souběh - daň celkem. To už je mi jasné.
      Děkuji a přeji hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).