Hlavní navigace

Pojistné plnění

 • (neregistrovaný) 37.188.130.---

  5. 11. 2019 10:43

  Dobrý den, jsme plátci DPH a přišlo nám pojistné plnění od Kooperativy. Na dopisu od pojišťovny je uvedeno, že částka plnění je včetně DPH. Jedná se o proplacení faktur za odstranění škody. Nevím, jak to řešit ohledně toho DPH. Máme odvést DPH z toho pojištného plnění? Ale jak to uvést do Kontr. hlášení? Nebo vrátit finančnímu úřadu uplatněné DPH z přijatých faktur na odstranění škody? Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2019 17:22

   vladík

   Trochu zmatené, obecně je pojistné plnění bez DPH, pojišťovny plátcům DPH hradí faktury za opravy nebo odstranění škody jen ve výši základu daně, rozdíl hradíte vy. Takže bych se dotázala Kooperativy, co znamená pojistné plnění včetně DPH.

  • 5. 11. 2019 18:11

   ajjik (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

   Dobrý den, do pojišťovny jsem volala. Abych to upřesnila, tak se jedná o škodu, která vznikla stavební firmě (plátce DPH). Škoda vznikla na stavbě. Na kooperativě mi řekli, že pojistné plnění proplatili včetně DPH proto, že stavba se staví pro neplátce DPH. To mi přijde docela divné, protože všechny faktury za opravy jsou vystaveny na stavební firmu, která je plátcem DPH. Stavební firma je "pojištěný" a osoba, pro kterou se stavba staví je "poškozený". Z faktur, které pojišťovna proplatila, byl již dříve uplatněn odpočet DPH, případně se jednalo o přenesení daňové povinnosti, takže bylo vyměřeno DPH. V pojišťovně mi řekli, že bychom měli nárokované DPH finančnímu úřadu vrátit. Takže asi nezbývá nic jiného než podat dodatečná Přiznání k DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).