Hlavní navigace

Vrácení zboží do Švýcarska

• (neregistrovaný) 109.108.111.---

6. 11. 2019 20:07

Dobrý den,

prosím o radu...

Ze Švýcarska jsme koupili náhradní díl do výrobního stroje (cca za 60 tis. Kč, procleno, FP zaúčtována - neuhrazená). ND budeme vracet zpět. Po domluvě s druhou stranou máme díl zaslat a poté nám po odečtení vzniklých nákladů bude vystaven dobropis a my doplatíme pouze rozdíl po započtení FP a dobropisu. Problém je, že celní deklarantka po mně chce k proclení fakturu nebo proforma fakturu, kterou ji nemohu poskytnout - nám bude vystaven dobropis až poté, co druhá strana obdrží ND. Nemám co vystavovat...
    Jediné co mě napadlo, že bych vystavila fakturu, že jim za stejnou cenu prodáváme zboží zpět. FP a FV by se započetli a druhá strana by nám poté vystavila další fakturu na vzniklé náklady. Nevím, jestli by to bylo OK...

Děkuji za rady.

KM

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2019 6:29

alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

vystavte např. ve Wordu fakturu pouze pro celní účely, o které nebudete účtovat

• 7. 11. 2019 18:37

KM (neregistrovaný) ---.111.108.109.omegatech.cz

Děkuji. Chápu to dobře, že tedy vystavím fakturu pro celní účely, já ji nebudu účtovat a druhá strana také ne? A nezůstane tato faktura někde “viset”? Bylo mi řečeno, že celní úřad je propojený s FÚ a a faktura, která projde celnicí musí sedět s přiznáním DPH - vývoz zboží?

• 8. 11. 2019 6:26

alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

a vy to vrácení budete uvádět do přiznání jako vývoz? to snad ne
      daňovým dokladem u vývozu je navíc vámi vystavený daňový doklad na prodej, vy nic neprodáváte
      u vráceného zboží by se měl také uvést jiný celní režim než u klasického vývozu zboží

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).