Hlavní navigace

Nárok na odpočet DPH u daru

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    7. 11. 2019 9:27

    Dobrý den, prosím o pomoc se zodpovězením dotazu. Společnost s.r.o., plátce DPH, nakoupí reklamní předměty opatřené svým firemním logem (dárky pro své klienty) za jmenovitou hodnotu do 500 Kč vč. DPH. Ačkoli při běžné provozní činnosti uplatňuje společnost krácený nárok na odpočet daně, v případě nakoupených výše uvedených reklamních předmětů si může uplatnit plný nárok na odpočet daně, je to tak? Pro krácení odpočtu daně není splněna podmínka dle ust. § 76 odst. 1 zákona o DPH, protože rozdávání uvedených reklamních předmětů není předmětem daně.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2019 10:45

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      odpočet při nákupu, klientům bez daně , nemusí být logo do 500,--

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).