Hlavní navigace

Výpověď pro nadbytečnost v ochranné době

• (neregistrovaný) 46.173.197.---

11. 11. 2019 9:52

Dobrý den, prosím o pomoc. Jsem v pracovní neschopnosti již déle než rok, karenční doba mi uplynula, požádal jsem o prodloužení výplaty dávek nemocenské, dosud jsem neobdržel vyjádření od správy sociálky. Pracovní neschopnost mi stále trvá - od 28.10.2019 již bez náhrady od OSSZ. V pátek 8.11.2019 jsem od zaměstnavatele obdržel výpověď z pracovního poměru pro nadbytečnost. Prosím, jak se mám zachovat. Mám poslat zam-teli oznámení, že na pracovním poměru trvám z důvodu, že jeho výpověď z PP je neplatná z důvodu podání v mé ochranné době? Moc děkuji za každý názor. Na starobní důchod mám nárok dne 08.03.2021. Moc děkuji.

• 11. 11. 2019 10:20

Aion (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Máte 3 možnosti:
      1. Necháte to být a váš PP skončí uplynutím výpovědní doby.
      2. Žalobou uplatníte u soudu neplatnost výpovědi, tato žaloba musí být doručena soudu nejpozději ve lhůtě 2 měsíců od skončení PP (je to lhůta prekluzivní, hmotněprávní, počítaná podle měsíců - viz historie, co to znamená).
      3. Totéž jako ad 2. + zároveň písemně zaměstnavateli oznámíte , že trváte na tom, aby vás zaměstnával i nadále. Pokud budete mít ve sporu úspěch, bude vám náležet náhrada mzdy za dobu, kdy vám zaměstnavatel nepřiděloval práci. Vzhledem k tomu, že musíte výt připraven, ochoten a schopen práci konat, tato náhrada nenáleží v době například pracovní neschopnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).