Hlavní navigace

identifikovaná osoba

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    12. 11. 2019 10:55

    Dobrý den, moc prosím o radu.
    Společnost s ručením omezeným, neplátce DPH, se v r. 2017 registrovala jako identifikovaná osoba z titulu přijetí služby s místem plnění v tuzemsku od osoby registrované k dani v jiném členském státě EU.
    V 10/2019 s.r.o. nakoupila v Polsku od osoby registrované k dani v Polsku zboží v hodnotě 1200 Kč, na nákup zboží polský dodavatel neuplatnil polskou DPH z titulu reverse charge. Česká s.r.o. v období 01-12/2018 a 01-09/2019 neuskutečnila žádné jiné přeshraniční plnění (nákup/prodej zboží či služby), v 10/2019 nakoupila pouze uvedené zboží z EU v hodnotě 1200 Kč.
    Má česká identifikovaná osoba povinnost podat přiznání k DPH za 10/2019, tj. uvést na řádku č. 3 pořízení zboží z EU v hodnotě 1200 Kč a přiznat a odvést správci daně DPH ve výši 252 Kč? Nebo nemá povinnost přiznání k DPH za 10/2019 podat a DPH ve výši 252 Kč přiznat a odvést správci daně, protože se v tomto případě postupuje podle § 2a odst. 2 zákona o DPH, dle kterého předmětem daně není pořízení zboží z jiného členského státu, pokud celková hodnota pořízeného zboží bez daně nepřekročila v příslušném ani bezprostředně předcházejícím kalendářním roce 326 000 Kč a pořízení zboží je uskutečněno osobou povinnou k dani, která není plátcem (tj. i identifikovanou osobou)?
    Zatím jsme se s touto kombinací ještě nesetkali, takže nevíme, jak správně postupovat. Za Vaše reakce předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 11. 2019 16:51

      vladík

      Myslím si , že váš názor je správný, protože je IO jen vzhledem k té přijaté službě , jinak je stále neplátcem DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).