Hlavní navigace

Výpověď ze strany zaměstnance

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

15. 11. 2019 8:21

Dobrý den,
    1. moc prosím o radu: zaměstnavateli jsem přinesla výpověď, klasicky 2 měsíce výpovědní doba. Výpověď byla napsána v souladu s
    § 50 zákona č. 262/2006 Sb. Ten mi ji nechce podepsat, protože prý motám dva různé způsoby ukončení prac. poměru a dává mi podepsat jeho dohodu. Co je špatně na tomto zákonu?? Jeho dohodu podepisovat nechci.

2.Během dvouměsíční výpovědní doby mi chce zaměstnavatel sebrat dosavadní post a přeřadit mne na post nižší. To snad bez mého souhlasu nemůže??? (žádné zdravotní ani organizační důvody nemá, prý po mne prostě půjde, žádné zápisy nemám)
    Jak se můžu bránit??

3. Pracovní dobu mám 8 hodin denně ( 40 hodin týdně), nerovnoměrně rozloženou v pracovním týdnu.
    Může zaměstnavatel po mě chtít např. přijd ráno na 2 hod, pak jdi na 2 hodiny domu, pak se vrať na zbytek pracovní doby?? (kolikrát během dne mi může roztrhnout pracovní dobu???)
    Vím, že musí předložit rozvrh směn 2 týdny dopředu, když tak neučiní včas, můžu se nějak bránit??

4. Jak můžu prokázat, že jsem odpracovala 40 hodin týdně, když mi neukazuje odpracované hodiny a na konci měsíci nepředkládá k podpisu žádné výčetky hodin. (při příchodu se čipujeme). Bojím se, že řekně, že nemám odpracováno 40 hodni za týden a mám neomluvenou docházku a já nebudu mít, jak dokázat, že jsem v práci byla.

Děkuji moc za odpověď.
    S.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).