Hlavní navigace

rodičovský příspěvek a výdělek

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    15. 11. 2019 10:46

    Dobrý den,
    můžete mi prosím někdo poradit?Chtěla bych dát dcerku od dvou let do školky a já bych chtěla nastoupit zpět do práce.
    Je v tomto případě nějaké omezení, které by se týkalo výše mzdy nebo počtu odpracovaných hodin nebo i jiné......Jde mi o to,abych nepřišla o rodičovský příspěvek.
    předem děkuji Janča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 11. 2019 11:00

      Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

      Ne, jak dítěti budou 2 roky, žádné omezení není. Dítě starší 2 let může být ve školce po celý den, pracovat můžete jak zvládnete a vydělávat taky. U dítěte mladšího 2 roky je omezení pouze v délce doby, po kterou může být v předškolním zařízení.

    • 15. 11. 2019 11:31

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Vedle toho, co psala paní Kara, je ještě další omezení nároku na pobírání rodičovského příspěvku (a nemyslím tím jen věk dítěte), podívejte se do Zákona č. 117/1995 Sb. § 31 odst. 3) písm. e). Výdělečně činného zaměstnance, pokud splní ostatní podmínky, by se ale toto omezení nemělo týkat. Omezení se netýká ani výše mzdy, ani počtu odpracovaných hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).