Hlavní navigace

Sleva na dítě, střídavá péče, placení výživného

  • (neregistrovaný) 176.222.224.---

    18. 11. 2019 8:58

    Dobré ráno, prosím o radu, zda chápu správně, že otec si může normální po dohodě s bývalou manželkou v některých měsících uplatnit slevu na dítě ve střídané péči a zároveň ale platí výživné? Je to tak v pořádku - střídavá péče, uplatnění slevy ( dohodnou se kdy kdo bude uplatňovat) a zároveň platí výživné??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2019 16:32

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      V případě, že jsou rodiče v rozdílné finanční situaci, tak se logicky výživné platí.
      Daňové zvýhodnění řeší pokyn GFŘ D-22, k § 38l, odst.3:
      " U dítěte, které je svěřeno soudem do střídavé výchovy obou rodičů,
      nelze ale vyloučit ani dohodu rodičů, že toto dítě bude žít nadále ve společně
      hospodařící domácnosti jen s jedním z nich, tzn. bez ohledu na rozhodnutí soudu o střídavé
      výchově obou rodičů."

    • 18. 11. 2019 18:46

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Není výjimkou, že oba rodiče platí výživné ve stejné výši.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).