Hlavní navigace

oprava 341

• (neregistrovaný) 89.190.33.---

18. 11. 2019 9:46

Dobrý den,
    převzali jsme zase jedno účto.... nyní jsem zjistila, že na 341 jsou loni chybně zaúčtovány položky a zůstatek na 341 vychází jinak, než by správně měl. V rozvaze nám vychází pohledávka cca 400tisKč, ale má být cca 2tisKč. Loni bylo totiž účtováno už u předpisu zálohy na DPPO jako 591/341, platby pak 341/221 a na konci roku 2018 tam prostě něco "zbylo" a to tam bylo ponecháno. Alespoň na mne to tak působí, takže ve 2018 bylo v nákladech na 591 účtováno během roku o zálohách, které nakonec neodpovídaly na DAP - doplatku. Navíc toto sro na konci roku skončilo ve ztrátě, takže na 591 nemělo být účtováno vůbec nic. A teď jak z toho vybruslit a dát to do kupy. Opravy chyb minulých období? Potřebuji tu 341 nějak shodit a navést správný zůstatek. Závěrka je dávno na FÚ, přiznání také. Valná hromada dle sdělení jednatele nebývá.... takže jak dál? Napadá tady někoho něco inteligentního? Já jsem totiž v koncích a zírám co je všechno možné....To jsme si zase jednou pomohli! :) Jinak 2018 je samozřejmě po datové uzávěrce, tam se hrábnout nedá...
    Děkuji všem a přeji pohodové pondělí...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2019 16:14

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Vyžádejte si od klienta kopie DPPO 2018, 2017, z řádných účetních závěrek opis pohybu na účtu 341 za roky 2018, 2017 a dokladové inventury. Dále klienta požádejte, aby Vám vytiskl z Daňové informační schránky z Přehledu stavů osobních daňových účtů výpis / obraty / účtu daně právnických osob tak za posledních 3-4 roky + z Přehledu písemností věci, které se týkají daně PO (DPPO, Platební výměry, Výzvy správce daně k DPPO,...) Podle toho, co zjistíte, se můžete rozhodnout co dále. Opravy chyb minulých období nejspíše ano, ale budete k tomu potřebovat podklady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).