Hlavní navigace

Smlouva na dobu určitou 3x a dost- vyjímky?

  • 10 78.128.147.---

    18. 11. 2019 13:49

    Dobrý den, vím, že dle ZP § 39, lze se zaměstnancem sjednat maximálně 3x smlouvu na dobu určitou. Je , prosím, možná vyjímka - v případě zástupu za mateřskou a rodičovskou dovolenou sjednat 3. prodloužení (tedy počtvrté) na dobu určitou? A pokud ne, lze to mít v kolektivní smlouvě, která by tímto "přebila" ZP? Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 11. 2019 14:29

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Kolektivní smlouva nikdy nemůže zákonnou úpravu "přebít", smluvní ujednání v ní obsažené má relevanci pouze v případě, že bylo uzavřeno v souladu s ní.
      ZP umožňuje písemnou dohodu uzavřenou s odborovou organizací (nikoliv KS) s odvoláním na ust. § 39 odst. 4 ZP, ale ta se může týkat pouze vážných provozních důvodů nebo zvláštní povahy vykonávané práce, což není dáno v případě zástupu za MD či RD, tam si musíte vystačit se zákonnými limity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).