Hlavní navigace

Prodej zboží neplátci v EU

  • (neregistrovaný) 213.235.178.---

    19. 11. 2019 10:01

    Dobrý den, prosím o radu, jsem osvč prodávám zboží,
    odběratel je firma na Slovensku neplátce DPH

    1. fakturujeme mu v EUR s DPH a tato částka se započítává do limitu pro zasílání zboží na Slovensku nebo ne?

    2.částku nad 10.000-Kč uvedu do A5 KH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 11. 2019 12:28

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      pokud prodáváte osobě povinné k dani z JČS EU, tak toto plnění se nepočítá do limitu pro zasílání zboží
      plnění nad 10 tis. Kč uvedete do ř. 1 nebo přiznání a KH A.5

    • 19. 11. 2019 13:36

      .IVA (neregistrovaný) 213.235.178.---

      Takže do tohoto limitu pouze počítám plnění pro osobu daného státu EU, pro kterou není zboží předmětem daně.
      Prosím tento limit 35.000,- EUR na Slovensko se počítá za daný kalendářní rok tj.od 1.1. do 31.12.?

    • 19. 11. 2019 13:43

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      slov. ZDPH:

      § 6
      (1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 35 000 eur.

    • 19. 11. 2019 14:32

      .IVA (neregistrovaný) 213.235.178.---

      A prosím kde je uvedeno, že je pokud je odběratel -firma neplátce daně, tak toto plnění se nepočítá do limitu pro zasílání zboží

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).