Hlavní navigace

Vyšší srážka exekuce

• (neregistrovaný) 90.178.162.---

20. 11. 2019 7:21

Dobrý den,
    při výpočtu srážky na exekuci jsem zapomněla započítat dvě vyživované děti. Paní je jinak svobodná a jedná se o přednostní pohledávku. Tím mi však srážka vyšla vyšší. Dá se s tím něco udělat? Popřípadě je možné, aby byl přeplatek vrácen?

Mockrát děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2019 7:27

Veronika (neregistrovaný) ---.netbone.cz

Zkuste napsat exekutorovi, poslala bych výplatní pásku paní za daný měsíc a nový výpočet. Poctivý exekutor by to mohl vrátit. Nám se stalo něco podobného, účetní přehodila čísla a také odeslala exekutorovi více, tak jsem mu napsala, omluvila se, odeslala výplatní pásku a přeplatek do pár dní společnosti vrátil. V.

• 20. 11. 2019 7:48

Jasná (neregistrovaný) 91.139.11.---

Mám opačné zkušenosti. Exekutor mi řekl, že ze zákona nesmí přijaté peníze vrátit, dokud není exekuce splacená.

• 20. 11. 2019 9:44

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Souhlas, úkolem exekutora je uspokojit pohledávku věřitele co nejdříve, navíc nepřijal BO a nic nepřepočítává. Doporučuji nečekat a zaměstnankyni neoprávněné sraženou částku vrátit. Za neoprávněnou srážku může být zaměstnavateli uložena pokuta a podle mě to za to nestojí. Není ani možné příští srážku ponížit, jak tady někdo v minulosti doporučoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).