Hlavní navigace

Epo - hlášení chyby

• 31.30.120.---

20. 11. 2019 20:26

Dobrý večer,

chtěla bych se ujistit, pokud teď epo hlásí, že nesedí přesně vypočtená daň na řádku 1 v přiznání k DPH, tak je to problém?
    Nemáte prosím nějakou radu čeho se chytit při hledání chyby? Namátkově jsem přepočítala různé druhy faktur, které máme, ale všude byl výpočet DPH správný. Měsíčně máme cca 3 tis. vydaných faktur, takže opravdu nevím, jak zjistit chybu.

Děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 11. 2019 20:58

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Rozdíl vypočtené hodnoty daně podle Protokolu chyb podání EPO činí kolik %?
      Moji klienti mají sice méně faktur, ale když něco nesedí tak "přehodím" přehledy dokladů do exelu a tam si udělám kontrolní propočty. Porovnám částky DPH podle dokladu a v exelu vypočtené částky DPH.

• 21. 11. 2019 17:53

Vladka

Děkuji za reakci, vyjela jsem si všechny doklady vydané, i pokladnu do excelu, přepočítala a vyšel mi celkový rozdíl 0,05 Kč u 21 % DPH a u 15 % DPH 0,03 Kč. Tzn. z takového množství asi u 30 položek zboží (ne dokladů) rozdíl 0,01 nebo -0,01. Čím to vzniká? Počítala jsem si metodou shora i zdola a někdy i tyto dvě varianty vyšly jinak.
      V EPU hlásí rozdíl 10 Kč 0,0 % u sazby 21 a 1 Kč, -0,09 % u sazby 15.

• 21. 11. 2019 18:05

vladík

Takové prkotiny bych ignorovala, tyto hlášky jsou tam pokaždé + - nula nula nic, řekla bych. Mají nastaveno na EPU toleranci DPH asi velmi malou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).