Hlavní navigace

Mzdový list

  • (neregistrovaný) 77.236.204.---

    22. 11. 2019 7:04

    Dobrý den, evidujete na mzdovém listě nepeněžní plnění vynaložená zaměstnavatelem na odborný rozvoj zaměstnanců, které souvisí s předmětem činnosti zaměstnavatele, což je podle mě i třeba školení na mzdy pro účetní? Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 11. 2019 9:31

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Semestr / kurz pokročilé angličtiny - eviduji. Snažím se zanést do mzdového listu či ke mzdovému listu příjmy, uvedené v 6/9 ZDP. Občas se zpožděním, protože podklady pro účto jsou předány později jak podklady pro mzdy.

    • 22. 11. 2019 11:54

      Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

      Ale zákon o dani z příjmu v § 38j odst. 2 uvádí, co musí mzdový list obsahovat, a příjmy, které uvádíte to nejsou. Držela bych se zákona.

    • 22. 11. 2019 16:55

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Myslíte, že pokročilý kurz angličtiny u zaměstnavatele, kde musí zaměstnanec komunikovat s klienty i anglicky, nepatří mezi nepeněžní plnění vynaložená zaměstnavatelem na odborný rozvoj zaměstnanců související s předmětem činnosti zaměstnavatele, tj. mezi osvobozené příjmy uvedené v v bodu 2 písmene f) odst. 2) § 38j ZDP?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).