Hlavní navigace

Silniční daň

 • (neregistrovaný)

  23. 11. 2019 14:34

  Dobrý den, prosím pomůžete mi?
  Pomalu končí rok a chtěla bych se ujistit nad některýma věcma, co můžu/nemůžu dát do nákladů a na co si můžu nárokovat DPH.
  Manžel v 8. měsíci koupil za 39 000 Kč dodávku na plnou moc, ptž koupě se odehrála o víkendu. Chtěli bychom si jej dát do DR majetku, ale na evidenční kontrolu nedojel, ptž se porouchal motor(reklamaci jsme neřešili). Teď v 11. měsíci vznikly náklady, které souvisejí s tímto autem - opravou motoru. S bývalým majitelem je domluvený, až bude auto pojízdné pojede manžel na kontrolu a auto nechá přepsat. Může si tyto náklady dát do evidence, i když ještě nemá auto zaregistrované k silniční dani na FÚ? A další věc, co by mě zajímala je to, kolik si může uplatnit paušál na naftu.... jestli od data nákupu nebo až od data registrace na FÚ. Moc děkuji za rady a kdyby nebylo něco jasné ráda odpovím (PS: vím, že manžel měl jet na ev. kontrolu hned)

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2019 10:14

   . (neregistrovaný) 178.17.10.---

   Silniční daň - kdy přesně jste začali / či začnete / používat vozidlo k činnosti nebo v přímé souvislosti s činností, ze kterých plynou příjmy ze samostatné činnosti podle zákona upravujícího daně z příjmů?
   Paušální výdaj na dopravu silničním motorovým vozidlem - které celé měsíce roku 2019 jste využili vozidlo k dosažení, zajištění nebo udržení zdanitelných příjmů a toto tvrzení prokážete při případné kontrole (tj. nebudete v důkazní nouzi)? V měsíci nákupu vozidla jste výše uvedené splnili, i když by to nebylo celý měsíc?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).