Hlavní navigace

FO - prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný) 85.93.187.---

    25. 11. 2019 12:31

    Dobrý den, možná jsem zaspala dobu, ale byla jsem na školení a mám v tom trochu zmatek. V dnešní době se musí danit vše a všechno, i když jde o FO nepodnikatele. Otázka - já když prodám svou nemovitost a z této nemovitosti koupím byt svému dítěti, tak tento příjem z prodeje mám povinnost zdanit dani z příjmů FO?
    Pokud bych koupila novou nemovitost pro sebe, tak bych dodaňovala pouze rozdíl mezi prodejem a novou koupi?
    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2019 12:55

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Hodně proměnných. Doba vlastnictví. Doba, po kterou jste měla v RD, bytě atd. bydliště bezprostředně před prodejem. Byla nemovitost zahrnuta v obchodním majetku,…? Viz. § 4 ZDP Osvobození od daně. Článků na netu je k tomu myslím plno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).