Hlavní navigace

DPH při prodeji duševního vlastnictví do Polska

  • 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    25. 11. 2019 12:32

    Dodavatel je plátce DPH v České republice a odběratel je právnická osoba plátce DPH v Polsku. Jak to bude s DPH a jak se má fakturovat?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 11. 2019 13:31

      miluse@juroskova.cz

      Já jsem ihned psala na podporu, jak lze dotaz upravit nebo vymazat a položit znovu, protože jsem si naformulovala dotaz "mimo systém" a bohužel se to odeslalo bez úvodu, závěru atd. Bohužel na to, jak to upravit, nemohu přijít. Děkuji za pochopení.

    • 26. 11. 2019 6:35

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      jde o službu s místem plnění dle §9/1 ZDPH
      pokud nemá odběratel v ČR provozovnu, pro kterou by se uskutečnila služba, pak je místem plnění země, kde má sídlo
      faktura by pak byla bez DPH s textem např. reverse charge, ř. 21 přiznání a SH kód 3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).