Ale je platná, ono i když má neschopenku od toho dne, tak protože byl v práci, tak už něco odpracoval. Na každou neschopenku píšete, kolik ten první den odpracoval. Takže, i kdyby to byla jen 1 hodina, tak není důvod, proč by výpověď nebyla platná. Nehledě na to, že o neplatnosti výpovědi by mohl rozhodnout pouze soud.
Na neschopence údaj "naposledy pracoval" je určen pro záznamy zaměstnavatele, jestli se nemýlím. Takže zaměstnanec si tam nemá co vyplňovat.
Ale on ji předal v době, kdy nemocná nebyla. To, že pak má nemoc od toho celého dne, nic neznamená. Na neschopence zaměstnavatel , nikoliv zaměstnanec, vyznačí, že ten den hodinu odpracovala, takže první den nemoci zaplatíte 1 hodinu (nevím ten čas přesně, jen to tak odhaduji, samozřejmě zaplatíte skutečnou dobu, kdy byla v práci) a zbytek náhradu mzdy za nemoc. To by pak, teoreticky nikdy nikdo nikomu nemohl dát výpověď, protože dotyčný by si vždy zašel za lékařem, nechal napsat zpětně neschopnost a hotovo. Dokonce ani kdyby mu napsal neschopenku 3 dny zpětně , tak by výpověď nebyla neplatná. Někde jsem k tomu četla i vyjádření právníka.
to si musím vytisknout a schovat. Akorát jelikož se jedná o říjen a zamtel, celý ten den 30.10. proplatil jako nemocný, tak tam není ani prostot na předání výpovědi, kdy taky napsal předání 30.10. a paní 30.10. převzala. Nevím kdy to řešili, asi když si paní balila kufry a stěhovala se...... tak tedy nevím teď co s tím
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
25. 11. 2019 12:59
Dobrý den, prosím o radu, zamtel dal zamci výpověď ráno 30.10. 2019, zaměstnanec vzteky podepsal, PP by končil 31.12.2019, zaměstnanec si došel k lékaři a má PN vystavenou od 30.10. s tím, že naposledy pracoval 29.10. Dle mého názoru je výpověď neplatná, v době trvání PN nesmí dát zamtel zamci výpověď. Pokud se pletu bude jedině dobře......
děkuji