Hlavní navigace

Daňové přiznání student bez příjmu

• (neregistrovaný) 2a00:1028:83a2:----:----:----:----:----

26. 11. 2019 9:11

Dobrý den,

kamarádka mě odkázala na toto forum, že mi poradíte.
    Prosím o radu týkající se daňového přiznání. Letos jsem ukončila školu a získala titul Bc.. Zaměstnaná jsem nikde nebyla ani DPP nebo DPČ, pouze jsem evidovaná na ÚP. Druhá kamarádka tvrdí, že je možné podat daňové přiznání i s nulovým příjmem a s nulovou zaplacenou daní z příjmů.

Prosím Vás o informaci, zda je to opravdu možné. Moc mi to nesedí. Zjišťuji to za včas, protože vím, že mi můžou na dani vrátit hodně ale nevím jestli se mám nechat zaměstnat do konce roku abych měla alespoň nějaký příjem nebo nemusím a peníze dostanu stejně (pokud daňové přiznání podám).

Nemám v okolí žádnou účetní a tak se ptám tady. Nemám ani dostatek financí abych se o tom pobavila s daňovým poradcem nebo právě i s účetní. Nikdo mi neporadí zadarmo.

Děkuji předem za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2019 9:14

Jasná (neregistrovaný) 91.139.11.---

Pokud jste nikde nepracovala, neodvedla jste žádnou daň, pak vám není z čeho vracet.

• 26. 11. 2019 9:26

AlenaLesáková (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Myslela jsem si to ale kamarádka mi tvrdí, že to tak minulý rok udělala a vrátili jí něco okolo 15.000,-Kč.
      Nevím kdo jí to přiznání dělal, to mi neřekla.

A kdybych měla výdělek třeba jen do 10.000,-Kč/měsíc (nastoupila bych od 2.12.2019). bez odvodu srážkové daně (podepsaný poplatník), minimální zdr a soc. tak už by to šlo?

• 26. 11. 2019 10:39

katka2 (neregistrovaný) ---.red-83-34-194.dynamicip.rima-tde.net

Vrátit vám můžou jen to, co jste zaplatila. Když jste nikde nepracovala a žádnou daň nezaplatila, není co vracet.
      To, co popisujete, bývá běžné u absolventů, kteří v září nastoupí, 4 měsíce platí daně, ale protože slevu můžou uplatnit celoroční, tak se jim po zúčtování celá zaplacená daň zase vrátí. Jo, v dubnu bývá veselo.

• 26. 11. 2019 9:29

jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

Vaše kamarádka musela mít nějaký příjem a nějakou odvedou daň, která se ji na základě podaného přiznání mohla vrátit. Samozřejmě, že záleží na výši příjmů, sražené dani, slev na dani atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).