Hlavní navigace

Pozdní podání KH

• (neregistrovaný) 93.185.3.---

26. 11. 2019 19:56

Dobrý večer, dnes mi přišel výměr na pokutu, za to, že jsem podala opožděně kontrolní hlášení. Mělo být podáno 25.10., já ho poslala 28.10. Je to opravdu tak? Děkuji za vysvětlení

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 11. 2019 20:31

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Pro podání Kontrolního hlášení neplatí odst. 1) § 250 Daňového řádu (není žádná liberační lhůta). Pravděpodobně již došlo k jinému prodlení při podání kontrolního hlášení, že nebyla pokuta prominuta podle § 101j ZDPH.

• 26. 11. 2019 20:46

Moni14 (neregistrovaný) 93.185.3.---

Děkuji. Nejsem si vědoma o jiném prodlení... Povinnost uhradit pokutu podle § 101h odst. 1 písm. a) nevzniká, pokud v daném kalendářním roce nedošlo u plátce k jinému prodlení při podání kontrolního hlášení. .... rozumím tomu dobře tak, že kdybych neměla jiné prodlení, tento výměr by mi nezaslali? Nebo to prostě zkouší a čekají, zda se ozvu nebo zaplatím?

• 26. 11. 2019 21:36

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

§ 101j ZDPH "Vyloučení vzniku pokuty za nepodání kontrolního hlášení"
      Vypadá to, že správce daně z nějakého důvodu u Vás tento § nevyužil. Nemyslím si, že by to správce daně jen tak "zkoušel". Ale nejsem daňový poradce, ani neznám SW systém, který používají správci daně.
      Podívejte se do své daňové informační schránky do Přehledu písemností, zda máte všechna podáná Kontrolní hlášení, která jste letos podávala, podaná včas. Řádná, následná,..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).