Hlavní navigace

Moc prosím o odpověď paní Jasnou

 • (neregistrovaný) 193.165.67.---

  27. 11. 2019 14:18

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, na větu o pracovních poměrech MP. Jsem v práci nová po škole a nechci udělat chybu. Sice se říká, kdo se nezeptá, nic se nedozví, ale nechci vypadat hned jak pitomec :).

  Co jsem si načetla, pracovní poměry MP se zasílají každé pololetí kvůli zjišťování průměrného výdělku ( ISPV ). Chápu, že je to důležité, aby se vědělo, jak na tom ČR je :).

  Otázka zní co si mohu vyplnit u nového zaměstnance, kterého jsme přijali včera? A co budu vyplňovat v lednu tzv. na konci pololetí? Moc děkuji za odpověď.
  Myslím si, že bych mohla vyplnit ICO až KONECEP a zbytek ( účetní položky )na konci roku? Poradíte prosím? Jak to děláte vy ostatní?

  ICO
  IDZAM
  ROKNAR
  POHLAVI
  STOBC
  VZDELANI
  OBORVZD
  INVALD
  MISTOVP
  CZICSE
  CZISCO
  VEDOUCI
  KONTOPD
  DOBAZAM
  EVIDDNY
  KONECEP

  FONDSTA
  FONDSJE
  ODPRACD
  PRESCAS
  ABSCELK
  ABSPLAC
  ABSDOVOL
  ABSNEMOC
  ABSNEMZ
  MZDA
  POPRAV
  PONEPRAV
  PRIPPCAS
  PRIPLAT
  NAHRADY
  NAHRNEMZ
  POHOTOV
  PRUMVYD

  Ps: Podle diskuze jste už vytrhla trn spoustě lidem :-).. chtěla bych se učit od odbornice :) moc děkuji za zodpovězeni, pokud tedy víte. Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 11. 2019 20:14

   Jasná (neregistrovaný) 80.82.147.---

   Ráda bych vám pomohla, ale váš dotaz je pro mě španělskou vesnici. Vůbec nevím co to je MP a ani ostatní výrazy mi nic neříkají. To potřebujete pro nějaký dotazník?

  • 27. 11. 2019 21:10

   Pavlína (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

   Dobry vecer :). No jedna se o statistiku ISPV ( informacni system prumerneho vydelku :( pro Treximu.

   https://www.ispv.cz/getdoc/6df66f3c-d04e-4dfc-96ce-9d2507cb46a8/Popis-polozek-MP.aspx

   A zajimalo me, kdy to mohu vyplnovat vsechny ty veci o zamestnancich. Ja porad nechapu jestli to vyplnuji vsichni nebo jen vybrani. Pak jsem narazila na nejakou novinku OBORVZD vyplnovani u zamestnancu podle aplikace, uz to tu nekdo resil, ale skoro zadna odpoved. Taky se s tim trapim. Data se sbiraji kazdy pul rok. Jde mi o to, jestli mohu u nove prijateho zamestnance vse vyplnit nebo cekat na sber dat. Dekuji

  • 27. 11. 2019 21:37

   . (neregistrovaný) 178.17.10.---

   Záleží na tom, zda jste z podnikatelské nebo z nepodnikatelské sféry.

   Zkopírováno ze stránek ISPV:
   "Výdělkové šetření v rámci Informačního systému o průměrném výdělku získává data od respondentů – organizací ze mzdové (podnikatelské) i platové (nepodnikatelské) sféry. V platové sféře se jedná o plošné šetření s pololetní periodou, zdrojem dat je Informační systém o platech, který je spravován Ministerstvem financí. Ve mzdové sféře je šetření výběrové a probíhá čtvrtletně."

   "Respondenty ISPV ze mzdové sféry jsou aktivní ekonomické subjekty, tzv. zpravodajské jednotky. Šetření je výběrové pro ekonomické subjekty s 1 až 249 zaměstnanci a plošné pro subjekty, které mají 250 zaměstnanců a více. Výběr je náhodný, probíhá na základě velikosti subjektu, kraje a odvětví ekonomické činnosti. Pokud je organizace do šetření vybrána obdrží dopis, ve kterém je seznámena s dalším postupem." ...

   Odkaz na stránky, kde jsou tyto informace uvedeny, jsem Vám již posílala.

   Z "podnikatelské sféry" vyplňují a odesílají jen firmy, které mají smůlu a jsou mezi "vybranými".

  • 27. 11. 2019 22:39

   Pavlína (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

   Moc dekuji za odpoved. Jde mi i o to, jestli to mohu vyplnovat postupne behem pul roka nebo to musim vyplnit az pri sberu dat? Myslim si, ze spousta veci, jako rok narozeni,Iden­tifikacni cislo, vzdelani, obor vzdelani, pracovni pozice atd.. to jsou veci, ktere muzu mit vyplnene, co myslite? Je to praticky podobne, jako v osobni karte zamestnance.

   Dekuji moc

  • 28. 11. 2019 9:45

   . (neregistrovaný) 178.17.10.---

   Možná, pokud byste napsala do nadpisu dotazu např. "ISPV + název programu", ve kterém mzdy/personalistiku zpracováváte a ze kterého pak data překlápíte do Lokálního pořizovacího programu ISPV, tak by Vám odpověděl někdo, kdo má zkušenost přímo s ISPV a s Vámi používaným SW. Takto jste vlasstně oslovila jen paní jasnou a je otázkou, zda se podívá na dotaz někdo, kdo ISPV zpracovává.

  • 28. 11. 2019 10:03

   Jasná (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Tazatelka už ten dotaz pokládala dříve, ale i přes nějaké reakce se ji nedostalo odpovědi. Tak teď zkusila oslovit přímo mě, jestli bych ji já nedokázala pomoci :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).