Hlavní navigace

Potvrzení zaměstnavatele na odvod na zdravotním pojištění

  • (neregistrovaný)

    3. 12. 2019 15:35

    Dobrý den,

    chci se zeptat, mám stálý PP a našla jsem si teď od listopadu ještě k tomu DPP.
    Zaměstnavatel DDP chce po mé zaměstnavateli "Potvrzení zaměstnavatele na odvod na zdravotním pojištění".
    Je to takto v pořádku? A účetní z PP se ptá pro jakého zaměstnavatele to má vystavit, je to pro ní důležité nebo se ptá ze zvědavosti? Protože když jsem projížděla různé vzory, tak kolonka pro vyplnění zaměstnavatele na DPP tam nebyla.
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 12. 2019 16:31

      xJ (neregistrovaný)

      Zaměstnavatel na DPP to potřebuje pouze v případě, že odměna z DPP bude měsíčně větší, než 10.000,- Kč a bude tedy muset být odvod na ZP. Pokud je to tak, váš zaměstnavatel na PP vystaví potvrzení a v potvrzení se nevyplňuje pro koho se toto potvrzení vystavuje.
      Kdyby DPP nepřesahovala 10.000,- Kč/měsíc, není vůbec nutné žádné potvrzení od současného zaměstnavatele. Můžete si z netu stáhnout nějaký vzor a nechat ho pouze účetní vyplnit.
      Nebo si ho napište sama, např.:

      Potvrzujeme, že za našeho zaměstnance p. …………. (uvést jméno, příjmení, datum narození nebo rodné číslo, trvalé bydliště) je odváděno pojistné na zdravotní pojištění nejméně z minimálního vyměřovacího základu.

      Ve ……..dne….…….

      ………………………………..

      razítko zaměstnavatele a

      podpis oprávněného zaměstnance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).