Hlavní navigace

Kombinace činností, evidence EET

  • (neregistrovaný) 95.210.104.---

    3. 12. 2019 16:44

    Dobrý den,
    mám v plánu zahájit volnou živnost v oboru "Poradenství a konzultace". Činnost povedu jako činnost hlavní. Tady nemám zřejmě problém s pochopením situace kolem vedení živnosti a EET (3. a 4. vlna).

    Nicméně k tomu rád trávím chvíle v dílně a vytvářím šperky, které budu taktéž nabízet a to přes server fler.cz. Samozřejmě neočekávám přílišný boom a tak váhám, zda je nutné taktéž prodej šperků zaevidovat na ŽÚ jako podnikatelskou činnost, resp. zda vůbec musím. Je možné, že některé obchody proběhnou hotovostní platbou.

    Dotazy tedy zní:
    1. Musím prodej šperků zaevidovat na ŽÚ a evidovat tržby?
    2. Bude se mě týkat evidence EET? Ať už v případě, že budu muset prodej šperků evidovat na ŽÚ nebo nikoliv?

    Děkuji.

    • 3. 12. 2019 22:07

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Soustavná výroba šperků a jejich prodej na fler je dle mého názoru podnikatelská činnost.
      A Finanční úřad má právo vyzvat provozovatele internetového portálu k poskytnutí informací správci daně podle § 57 Daňového řádu.
      Sama bych potřebné živnosti / obory činností dané živnosti / na Živnostenský úřad nahlásila. A příjmy z prodeje šperků zdaňovala. Navíc bych si bez ohledu na způsob uplatňování výdajů pečlivě uschovávala všechny dokladu o nákupu materiálu a zboží.
      Jestli nahlásíte na začátku podnikání jeden obor činnosti nebo pět (více) oborů činností či živností, správní poplatek na Živnostenském úřadu bude dle mého názoru stejný.
      Zákon o správních poplatcích Položka 24 / Poznámka č.1/

      Co se Zákona o evidenci tržeb týká, nechám odpověď na někom znalejším.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).