Hlavní navigace

Jaká hodnota majetku do ř.47 přiznání k DPH

• (neregistrovaný) 90.176.225.---

4. 12. 2019 15:07

Dobrý den, nastoupila jsem to autosalonu, kde paní účetní vůbec nevyplňovala řádek přiznání č.47.
    Když koupíme nové auto, při zařazení odečítáme i bonus, který dostaneme od výrobce auta v průběhu roku ve formě dobropisu (třeba až za 6 měsíců, nejpozději do konce účetního období). Hodnota zařazeného auta tedy neodpovídá ceně auta bez DPH na přijaté faktuře.
    Mohl by mi někdo, prosím, poradit, jakou hodnotu vyplním na řádek č.47? Cenu z faktury přijaté nebo hodnotu, v jaké zařazuji? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nikdy jsem se s tím nesetkala.
    Děkuji předem všem za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 12. 2019 10:17

Jaroslava B. (neregistrovaný) ---.225.broadband9.iol.cz

Ne, auta jsou pořízena na účet 042 a zařazena na 022, odepisována. Jsou dlouhodobým majetkem firmy. Ale paní účetní měla v přiznáních ještě další nesrovnalosti, tak si myslím, že ani nevěděla, že tam hodnotu pořízeného majetku má uvádět.
      Já se spíš kloním k hodnotě pořízeného majetku (bez slev, na které v době přiznání nemáme doklady).

• 6. 12. 2019 11:01

. (neregistrovaný) 178.17.10.---

A jak následně jsou slevy zohledněny v pořizovací ceně / snížení pořizovací ceny / v účetnictví autosalonu? Z mého pohledu - co jsem se setkala s doklady autosalonů, tak žádná otázka není hloupá, protože doklady které občas dostanu od svých klientů k zaúčtování z autosalonů, to mi rozum nebere). Tak se klidně ptejte.

• 6. 12. 2019 12:48

Jaroslava B. (neregistrovaný) ---.225.broadband9.iol.cz

Když auto pořizujeme, náš pracovník k němu vypočte (podle údajů od výrobce) slevu. Takže při zařazení počítám pořizovací cenu jako: cena pořízení - sleva ve formě bonusu. Doklad na bonus (dobropis) ale přijde až za několik měsíců (ale vždy ve stejném roce, jako bylo pořízení auta), jak jsem vypozorovala z předchozích let a od prodejců.
      Na ř.47 přiznání je napsáno: hodnota pořízené majetku a ne "zařazeného", a proto si myslím, že bych tam měla napsat údaj bez bonusů, na které nemám ve chvíli sestavení přiznání doklady.
      Ještě jednou děkuji za trpělivost a radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).