Hlavní navigace

paušální výdaje na dopravu

  • (neregistrovaný) 37.188.147.---

    4. 12. 2019 17:42

    Dobrý den, FO vedou DE vlastní dvě vozidla. Ani jedno není zapsané v obchodním majetku. Je možné na jedno vozidlo uplatnit paušální výdaje na dopravu 5000,- Kč a na druhé 4000,- Kč? K podnikání se používají obě auta. Silniční daň by se zaplatila za oba vozy. Při případném prodeji vozidla by se prodej nedanil? Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2019 11:19

      vladík

      Ano, zákon říká, že pokud na jedno vozidlo je uplatněn krácený výdaj na dopravu, má se za to , že další vozidlo je výlučně používáno k dosažení, zajištění a udržení příjmů (může se uplatnit nekrácený výdaj) , pokud tak poplatník prohlásí , není-li prokázáno jinak. Paušální výdaj na dopravu je možno uplatnit nejvýše na 3 vlastní vozidla zahrnutá nebo nezahrnutá do OM- najdete v §24/2 písm.zt ZDP. Prodej vozidla nikdy nezahrnutého do OM je od daně z příjmu osvobozen po 1 roce vlastnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).