Hlavní navigace

Podepsaná pracovní smlouva a zaměstnanec nenastoupí

• 93.153.12.---

9. 12. 2019 8:28

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat. Firma chtěla přijmout zaměstnance, dozvěděla se nepěkné reference, takže ho nechce. Pán si, ale chtěl prostudovat pracovní smlouvu a paní majitelka mu jí dala, ale zároveň už ji i podepsala. Jak teď postupovat. Nevíme co udělá když mu zavolají, že ho nechtějí. Řešením by bylo ho pozvat na schůzku ať přinese pracovní smlouvy obě a tam mu to říct a zároveň mu obě vyhotovení sebrat. Ale je to nějak napadnutelné.... děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 12. 2019 15:35

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

To, co považujete za ideální řešení, si já osobně neumím představit ani ve snu. Jak mu chcete "sebrat" obě vyhotovení pracovní smlouvy? U toho bych chtěla být.
      Je zřejmé, že jste si nesjednali možnost od pracovní smlouvy odstoupit, jinak byste se neptala. I když mu smlouvu seberete, může požadovat náhradu škody, té by se nade vší pochybnost domohl.
      Někdy tady mám pocit, že se jedná se zaměstnanci jak s nějakými tupouny.

• 9. 12. 2019 18:52

dann (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Já bych tedy zaměstnance přijal a první den na konci směny mu předal zrušení PP ve zkušební době.

• 9. 12. 2019 19:12

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Já se obávám, že zkušební doba nebyla sjednána, jinak by tazatelce bylo jasné, že optimální řešení není někomu něco sebrat, ale jak píšete, nechat ho odpracovat směnu a po jejím skončení mu PP zrušit. Nic horšího by se nestalo, ale možná i toto je pro zaměstnavatele nepřijatelné.
      Mě by zajímaly i ty reference - jedná se o pracovní posudek? Pokud ne, dal zaměstnanec souhlas k tomu, aby o něm někdo podával informace?

• 9. 12. 2019 19:53

katka2 (neregistrovaný) ---.red-83-34-194.dynamicip.rima-tde.net

Myslím, že tentokrát tu není za tupouna ten zaměstnanec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).