Hlavní navigace

dědictví-DAP

  • (neregistrovaný) 81.30.253.---

    10. 12. 2019 11:14

    Dobrý den, jsem povinna platit DAP v tomto případě?: Úmrtí 2019, měla bych zdědit dům, následně přeprodávám.Dům vlastnil manžel od r. cca 98, manželé jsme byli pouze 2dny(těžká nemoc),závěť byla.Daním při prodeji?z jaké ceny pokud je nízká?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2019 12:12

      . (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Doporučuji k prostudování Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů § 4 Osvobození od daně odst. 1) písm. b). Dále Zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů § 38v a násl.
      PS. Nejsem si jistá, na co přesně se ptáte a nerada bych podala zavádající odpověď. "DAP" = daňové přiznání k dani.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).