Hlavní navigace

Změna zaměstnavatele z OSVČ na s.r.o. výpovědi-dohodou a nové smlouvy?

• (neregistrovaný) 31.30.46.---

10. 12. 2019 15:56

Dobrý den,
    mam dotaz zaměstnavatel u kterého pracuji 10 let, měl právní formu OSVČ, nyní si založil s.r.o, oznamil nám to všem zaměstnancům, dal nám k podpisu dohodu o rozvázání pracovního poměru ze strany zaměstnance, a zároveň pracovní smlouvu s novou firmou s.r.o. Je to právně?
    Mysleli jsme, že dostaneme pouze nějaký oznamovací doklad o změně. Navíc kdybych dostala výpověd třeba za půl roku neměla bych ani nárok na odstupné jako u původniho zaměstnavatele...

Děkuji všem za pomoc a rady, případně i odkaz na paragraf kde se toto řeši.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 12. 2019 16:41

Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Mohlo by se jednat o
      "Přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů a zánik práv a povinností z pracovněprávních vztahů, je-li zaměstnavatelem fyzická osoba"
      § 338 a další

Nebo:
      "§ 52
      Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů:
      a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část,..."

V druhém případě je samozřejmě nárok na odstupné.

• 10. 12. 2019 17:25

Alenka99 (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

Dobrý den,
      OSVČ byl důchodce který takto převádi firmu s.r.o. na vnuka který vlastní s.r.o.
      podepisovat nam davaji dohodu o ukončení prac.poměru ze strany zaměstnance bez naroku na odstupné.
      prac.smlouvu na sro bez zkušební doby. co kdyz mě ale za třeba 3 měs. vyhodí a pak mi neuzna ostupné za 10 let prace?

máte s tím někdo zkušenost jestli to je legálni?

• 10. 12. 2019 19:36

dann (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Navrhnout dohodu může každý, otázka je, zda druhá strana na to přistoupí. Dohoda jinak ale je dohoda, tudíž je úplně jedno, kdo ji navrhne. Ovšem já nevidím důvod, proč bych jako zaměstnanec měl navrhovat dohodu o rozvázání pracovního poměru a také ani , proč bych měl přistoupit na návrh na dohodu ze strany zaměstnavatele. Pokud nechce udělat "přechod práv a povinností", tak ať vám dá výpověď z důvodu rušení organizace s nárokem na odstupné.

• 10. 12. 2019 19:45

Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Dotaz obsahuje zmatečné informace. Nejprve zaměstnavatel OSVČ si založil s.r.o., pak převádí s.r.o. na vnuka, který má s.r.o.
      Kolik s.r.o. je ve hře a která od které přebírá činnosti, část činností nebo úkoly? Na základě jakého právního titulu?

• 10. 12. 2019 20:07

Alenka99 (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

FO-OSVČ, je již starý pán, který poslední roky podnikal s vnukem jelikož pán šel do důchodu. ted udělal vnukovi s.r.o. kde je jediný společník-ten vnuk. a ted přišli ze nas převedou na to nové s.r.o. - nám dávají podepsat dohodu jako ze my dáváme tu dohodu ze měníme zaměstnavatele bez nároku na odstupné - vypadá to jako když mam uplně jinou práci z mé strany. a zároven nám dávají podepsat smlouvy na to nové sro kde ted jakoby nastoupime. dokonce nam do posledni vyplaty dávají ze jsme si vybrali všechnu nevybranou dovolenou 2019 s tím že si ji jako by vybereme v 2020 a oni budou delat že jsme v práci. ve firmě jsem přes 10 let a moc se mi tohle nelíbí. tak nevím co ted dělat. co případně navrhnout v dokumentech co mi dávají podepsat.

• 11. 12. 2019 17:04

katka2 (neregistrovaný) ---.red-83-34-194.dynamicip.rima-tde.net

Takže, starý pán ani vnuk nemají ani páru o ZP, takže vymýšlejí varianty jakoby to a jakoby ono. Jde o to, jak moc si na ně můžete dovolovat. Když jim poradíte, aby si nechali poradit právníkem, urazí se?
      PS Například pracovat jako když mám dovolenou a mít dovolenou jako když jsem v práci je hodně velké riziko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).