Hlavní navigace

zdanitelný příjem

  • (neregistrovaný) 88.103.223.---

    11. 12. 2019 6:34

    Prosím o radu: Mám kupní smlouvu mezi s.r.o. a fyzickou osobou (zaměstnanec s.r.o.). Fyzická osoba(zaměstanec) nám prodává kupní smlouvou měřící přístroj v hodnotě 20.000,-. Je tento příjem pro fyzickou osobu zdanitelným příjmem? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2019 9:45

      vladík

      Pokud vám prodává movitou věc, která je jeho osobním majetkem a nebyla nikdy zařazena v jeho případném obchodním majetku , je od daně z příjmu osvobozen- § 4/1 písm.c) ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).