Hlavní navigace

Spolupracující osoba - každý rok stejné procento rozdělení příjmů?

  • (neregistrovaný)

    11. 12. 2019 12:14

    Dobrý den,

    mohla bych poprosti o radu. Zvažujeme - Manžel OSVČ, já spolupracující osoba, zkoušíme, zda by to pro nás bylo výhodné, když mu dělám administrativu na RD.
    Můžu každý rok mít jiné procento z jeho příjmů nebo se nahlásí na FÚ např. 40% a takto to musí každý rok být?

    Jde mi o to, že bychom si to chtěli vždy vypočítat co je nejvýhodnější, tak jestli to lze nebo je to na prvotním rozhodnutí.

    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 12. 2019 13:06

      . (neregistrovaný)

      Nemusí být stále stejné %. Ale pozor, aby se z Vás v nějakém nestřeženém okamžiku nestala OSVČ s hlavní činností.
      Jste nahlášena od začátku roku 2019 na ČSSZ jako spolupracující osoba svého manžela? Jste nahlášena od začátku roku 2019 na FÚ k dani z příjmů fyzických osob? Jste nahlášena od začátku roku 2019 jako OSVČ na své zdravotní pojišťovně? Jste ve všech kalendářních měsících roku 2019 osobou, za kterou platí zdravotní pojištění i stát (po celý měsíc)?

    • 11. 12. 2019 17:28

      katka2 (neregistrovaný)

      Spolupráce musí být nahlášena předem. Nemůžete v prosinci ( ještě lépe v březnu při vyrobě DP) zjistit, že jste celý rok spolupracovala.

    • 14. 12. 2019 22:09

      Kateřina F. (neregistrovaný)

      Moc děkuji za odpovědi.
      Jedná se nám o následující rok 2020, nic zpětně. Jsem ráda, že to lze.
      Hezké Vánoce

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).