Hlavní navigace

Stravenky a dva poloviční úvazky

 • 62.209.230.---

  12. 12. 2019 21:32

  Dobrý den,
  měla bych takový netradiční dotaz.
  Zaměstnanec v jedné společnosti pracuje na poloviční úvazek - 20 hod týdně. Má stravenky. Od nového roku má být na druhý poloviční úvazek zaměstnaný u sesterské společnosti stávajícího zaměstnavatele na druhý poloviční úvazek a měl by mít taky nárok na stravenku. Nikde jsem takový případ nenašla. Prosím zkušenější účetní o názor a zda se jedná o správný postup. U obou společností by měl rozepsanou pracovní dobu 4 hod denně, tzn. měl by mít nárok na stravenku v každé společnosti, ale příjde mi to zvláštní.
  Děkuji zkušenějším za názor.
  Kača

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 12. 2019 22:07

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Jedná se o dva PP ke dvěma entitám, nevím, co kde hledat. Práva a povinnosti se z každého takového uzavřeného PP posuzují zvlášť, takže pokud se oba zaměstnavatelé rozhodnou plnit svoji zákonnou povinnost umožnit zaměstnancům stravování ve všech směnách formou poskytování stravenek a oba stanoví, že právo na stravenky vzniká při odpracování 4 hodin, zaměstnanec má právo na stravenky v obou PP.
   Podotýkám, že zaměstnavatel se může rozhodnout plnit uvedenou povinnost i jiným způsobem než poskytováním stravenek, ale pokud se rozhodne pro stravenky, a toto právo zakotví ve smlouvě (jakékoliv) nebo ve vnitřním předpisu, je právo zaměstnance na stravenky při splnění stanovených podmínek vymahatelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).