Hlavní navigace

Pronájem reklamní plochy neplátci

  • (neregistrovaný) 81.200.63.---

    17. 12. 2019 12:12

    Dobrý den, jsme plátci DPH. V roce 2020 budeme pronajímat reklamní plochu neplátci DPH. Budeme mu fakturovat tuto částku bez DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2019 13:20

      Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

      Kde je umístěna reklamní plocha?
      Podle ustanovení § 56a odst. 1 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, je nájem nemovité věci osvobozen od daně.
      Nicméně co se týče pronájmu reklamní plochy, není možné takový pronájem dle mého názoru chápat ve smyslu nájmu nemovité věci jako takové i přesto, že je reklamní plocha umístěna třeba na nemovité věci, a proto nelze aplikovat osvobození podle § 56a zákona o DPH.
      Domnívám se, že se v případě pronájmu reklamní plochy k reklamním účelům jedná o standardní poskytnutí služby ve smyslu § 14 zákona o DPH, které spadá do běžného režimu zdanění. Proto je nutné aplikovat běžný režim zdanění a to jak pro nájemce, kteří jsou plátci DPH, tak pro nájemce, kteří jsou neplátci DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).