Hlavní navigace

Pořízení služby od neplátce EU / SK /

  • (neregistrovaný) 185.67.190.---

    17. 12. 2019 13:16

    Dobrý den, požádám Vás o radu, pořídili jsme software od neplátce ze SK. Na dokladu neuvádí DIČ pouze doplnění, že se jedná o neplátce DPH.
    My jako plátci jsme povinni zdanit toto plnění a je nějaká možnost si daň také nárokovat?
    Děkuji VP

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2019 9:21

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      ano, máte povinnost odvést DPH dle §108/3/a/bod 1. ZDPH - ř.12 přiznání
      pokud software budete používat pro svou ekon. činnost, máte zároveň nárok na odpočet DPH v ř. 43 přiznání
      plnění uvedete do KH A.2 (bez DIČ hlásí propustnou chybu, která je tolerována)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).