Hlavní navigace

FV v režimu PDP

  • (neregistrovaný) 95.82.168.---

    17. 12. 2019 15:20

    Dobrý den. Odběratel nám zaplatil zál. fakturu ve výši, která přesahuje 100tis. Kč.
    Na přijatou platbu daňový doklad nevystavuji, že?
    Konečnou fakturu musím vystavit do 15ti dnů od přijetí platby, tj. 31.12.2019 je poslední den.
    zboží ale dostane až na začátku ledna.
    Je tento postup správný z naší strany?
    Děkuji moc za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 12. 2019 16:32

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      pokud zaplatil za zboží, které patří do RPDP, pak se DD k přijaté platbě nevystavuje
      konečnou fakturu vystavíte do 15 dnů od DUZP, takže v 1/2020

    • 18. 12. 2019 8:56

      brko (neregistrovaný) ---.72.broadband12.iol.cz

      Děkuji. Můžete mi prosím napsat podle kterého paragrafu? Odběratel nám fakturu vrátil s tím, že až dostane zboží, tak máme vystavit daňový doklad. Podle smlouvy měli zboží odebrat do 16.12.19 - zálohové faktury zaplatili, ale konečnou fakturu nechtějí přijmout.

    • 18. 12. 2019 9:03

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      DD k přijaté platbě se v RPDP nevystavuje dle §92a/1 ZDPH
      až nastane DUZP (dodání zboží), pak do 15 dní od tohoto data vystavíte DD

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).