Hlavní navigace

Exekuce na daň. bonus - ještě jedna otázka

 • (neregistrovaný) 90.183.134.---

  18. 12. 2019 9:39

  Dobrý den,
  mám ještě exekuční příkaz na srážky ze mzdy a jiných příjmů,které přísluší povinnému.Konkrétně se tam píše,že "Exekuce se provede přikázáním všech peněžitých pohledávek (a to i splatných v budoucnu) - konkrétně daňového bonusu povinného."
  Je to u tohoto také tak,že je to exekuce,která při normálních srážkách je až 4. v pořadí,ale je první na exekuci daňového bonusu?
  Moc děkuji L.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 12. 2019 10:15

   Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

   No ano. Exekuční příkazy srážkami ze mzdy řadíte podle doručení prvnímu zaměstnavateli (čili řadíte dle doručení jen exepříkazy srážkami ze mzdy) a pro přikázání jiné peněžité pohledávky tvoříte jiné pořadí jen z těchto přikázání. Takže když máte seřazené exepříkazy srážkami ze mzdy 1.,2.,3.,4. a ten exekutor, kterého vedete na 4. pořadí, pošle přikázání, zařadíte toto přikázání na 1. pořadí mezi přikázání, pak pošle přikázání exekutor, který je na 1. pořadí, a Vy toto přikázání zařadíte na 2. pořadí mezi přikázání.
   Takže srážky ze mzdy budete dělat ve prospěch exekutora, který je 1. v pořadí mezi exepříkazy srážkami ze mzdy (+ případně pro dalšího exekutora, jestliže ten 1. je nepřednostní a další je přednostní), ale případný vzniklý bonus vždy náleží tomu exekutorovi, který si to přikázání poslal jako první, tj. bonus se zašle tomu exekutorovi, který je sice 4. v pořadí se svým exepříkazem, ale 1. v pořadí se svým přikázáním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).