Hlavní navigace

Nárok na PPM

• (neregistrovaný) 164.215.126.---

18. 12. 2019 9:48

Dobrý den,
    Mám dítě, které mělo 3 roky 31.5.. Pracovní poměr mám na dobu neurčitou.....v měsících 6,7,8 jsem měla neplacené volno (stále pobírám rodičovský příspěvek). Od září nástup do původního zaměstnání. V 8/2020 očekávání druhého potomka. Mám nárok na PPM? a pokud ano za jaké období se bude počítat?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 12. 2019 11:40

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Budete mít nárok na PPM, pokud budete stále zaměstnaná. Rozhodné období pro výpočet nové PPM bude 12 měsíců před měsícem Vašeho nástupu na MD (PPM).
      Tzn. součet výdělků z tohoto období, ze kterých se odvádělo sociální pojištění, podělen kalendářními dny tohoto období, bez dnů vyloučených (tzn. kal. dny těch 12 měsíců mínus kal. dny rodičovské dovolené, neplaceného volna, nemoci, ošetřovačky). Z tohoto bude výpočet PPM. Nebude se porovnávat s předešlou PPM, protože 2. dítě se nenarodí do 4 let věku 1. dítěte.
      Pokud by náhodou Vaše zaměstnání skončilo před nástupem na PPM, musela byste stihnout nástup na PPM v ochranné lhůtě, abyste na ni měla nárok. V tom případě by bylo rozhodné období 12 měsíců před měsícem skončení pracovního poměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).